Опис професії

Перукар – професія особлива

Ще в дитинстві кожна дівчина тренується робити зачіски для своєї матусі чи старшої сестри.

Виникло перукарське мистецтво дуже давно. Кожній історичній епосі притаманні особливий стиль і мода. Вже в первісному суспільстві людина виконувала найпростіші перукарські процедури. З часом перукарська справа розвивалася все більше і більше. Через потребу в догляді за волоссям і руками зародились професії, які зараз називають перукар і манікюрниця.  Протягом століть перукарське мистецтво безліч разів змінювало свій напрямок  залежно від уподобань тих чи інших часів та епох, стрімко розвивалось, постійно доповнювалось, по новому відкривалось. І вже у нашому XXI ст. воно значно удосконалилось.  Відомо багато технологій зачісок, стрижок та інших перукарських послуг.

В різні часи людство ставило різні вимоги щодо свого зовнішнього вигляду, і відповідно, безліч разів змінювалась мода на зачіски і оформлення нігтів. Проте найважливішим завданням майстрів-перукарів було створення оригінального образу, відображення у зачісці особливості сучасної на даний момент епохи, вираження унікальності і підкреслення особливості кожної людини. Що стосується манікюру, то спочатку таку послугу могли собі дозволити лише знані і дуже заможні люди.

Професії перукаря і манікюрниці особливі, адже вони належать до тих небагатьох, які досі не вдалося повністю автоматизувати. Цю роботу люди обов’язково повинні виконувати вручну. Навіть за умов сучасного технічного прогресу дуже важливо уявити собі машину, яка могла б, без допомоги людини, виконати цю роботу. Тому можна зробити висновок, що дані професії не втратять актуальності з часом і в майбутньому матимуть попит на ринку праці.