Безпека праці, електробезпека та пожежна безпека в навчальних перукарнях.

Перукар повинен дотримуватися техніки безпеки

Техніка безпеки — це система технічних заходів, яка забезпечує здоров’я і безпечні умови праці.

Працювати в спеціальному одязі, робоче місце тримати у чистоті і порядку та прибирати його по закінченню роботи.

Електроустаткування, електроапаратура повинні зберігатись у справному стані, бути безпечними у роботі і мати захист при випадковому дотиканні до струмоносних елементів. При виявленні будь-яких несправностей, роботу з електроінструментами і апаратурою припиняють до усунення цих несправностей. Вмикати електроінструмент та апаратуру тільки сухими руками, не допускати до перегрівання.

Електроінструмент, переносні електросвітильники та інші електроприлади перевіряються зовнішнім оглядом, звертається увага на справність заземлення та ізоляції проводів, відсутність оголених струмопровідних частин та відповідність інструмента до умов роботи.

Зіткнення проводів з вологими та масляними речами забороняється.

При припиненні подачі струму під час роботи з електроінструментом або під час перерви електроінструмент необхідно відключати від електромережі.

Особам, які користуються електроінструментом, забороняється:

  •  передавати електроінструмент іншим особам;
  •  розбирати електроінструмент і проводити ремонт;
  •  триматися за провід електроінструмента або торкатися до ріжучої його частини.

Для  забезпечення безпеки осіб, що експлуатують електроустановки (сушуари) необхідно:

  • навчати основам  безпеки  всіх  працюючих;
  • на робочих місцях мати інструкцію по експлуатації електроустановок;
  • підтримувати   в   справному   стані   опір ізоляції електропроводів;
  • установлювати сушуари так, щоб клієнт не міг доторкнутися до всіх оточуючих металевих деталей, в тому числі до труб системи опалення, каналізації тощо, які мають зв’язок із землею.

Біля сушуару  має бути гумовий коврик і заземлення. Пам’ятати про заборону висушування рушників на сушуарі.

При використанні ріжучих інструментів треба: зберігати їх у спеціальних футлярах, не передавати ріжучі інструменти у відкритому вигляді, не залишати на робочому столі, не носити у кишенях спецодягу, після кожної роботи дезінфікувати.

У випадку аварії евакуаційні шляхи повинні забезпечувати безпечну евакуацію всіх людей, які знаходяться у приміщенні перукарні через евакуаційний вихід. Евакуаційних виходів із перукарні повинно бути не менше двох.

Ширина шляхів та дверей не менше 1 м, на шляху не має бути ніяких перешкод. Двері на шляху евакуації повинні відчинятися в напрямку виходу з приміщення.

Перед початком роботи з шкідливими речовинами руки необхідно змастити кремом або іншими засобами, що запобігають впливу шкідливих речовин на шкіру рук.

При застосуванні шкідливих речовин необхідно дотримувати особливу обережність, остерігатись потрапляння їх на руки, обличчя і особливо в очі.

При виконанні хімічної завивки перукар повинен користуватися гумовими рукавичками.

Необхідно слідкувати за тим, щоб підлога не була слизькою. Всі пролиті на підлогу рідини (масла, емульсії тощо) слід ретельно витерти.